SIK SORULAN SORULAR

7K Online Sertifika Eğitim Akademisi Kimdir?

Naature Bilişim A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren 7K Online Sertifikalı Eğitim Akademisi, internet bağlantınız olan her yerde, zaman ve mekân kısıtlamasından bağımsız olarak eğitim alabilmenize olanak sunan bir eğitim platformudur.

Uzaktan Eğitim Sistemi Nedir?

Uzaktan Öğrenim Sistemi (e-eğitim), elektronik araç ve gereçler (cd-rom, internet vb.) yardımıyla desteklenmiş eğitim biçimine verilen isimdir. e-Eğitim zaman ve mekandan bağımsız sunulan bir hizmet olduğundan; kurum yöneticileri, kurum çalışanları, çalışan veya çalışmayan bireysel katılımcılar ve öğrenciler bu hizmetten kolaylıkla yararlanabilir.

Sertifika Nedir?

İstenilen konuda bilgi sahibi olan bireylere yönelik uzmanlaşma sağlayan, iş hayatındaki uygulamalara yönelik, pratik yönü ağır basan, kişisel veya mesleki gelişim eğitimlerine katılım sonunda elde edilen, kişinin ilgili alanda kişisel/mesleki gelişim eğitimi aldığını gösteren belgedir.

Sertifikanın Avantajları Nelerdir?

1- Rekabet Avantajı: Yapılan araştırmalara göre, sertifika sahibi bireyler daha hızlı ve verimli çalışmakta, yönetim konusunda daha başarılı olmaktadırlar. Onlarla beraber görev aldıkları kuruluşlar da hedeflerine daha kolay ve çabuk ulaşmakta, böylelikle rakiplerinin önüne geçmektedirler.

2- İş Bulma Kolaylığı: Sertifikalı personelin daha üst standartta hizmet vereceği ve işe daha uygun olduğu bilindiği için, şirketler de tercihlerini onlardan yana yapmaktadırlar. Ayrıca bireyin sertifikalı eğitim alması, ilgili alanda ne kadar istekli olduğunu ve bu alanda kendisine yatırım yaptığını da göstermektedir.

3- Zamandan Kazanma: Uzun yıllar süren deneyimler sonucu edinilen bilgileri konsantre sertifika programlarında öğrenme fırsatından faydalanarak, önceden yapılmış hataları tekrarlamadan, daha hızlı ve verimli bir başlangıç yapmaya olanak sağlamaktadır.

İnsan Kaynaklarında Sertifikaların Etkisi Nedir?

İşe alım sürecinde adayları diğerlerinden ayıran başlıca unsurlar arasında öğrenim, tecrübe ve öğrenme isteği yer alır. Sertifika programlarına katılmış adaylar bu niteliklerin kendilerinde bulunduğunu ispatlamış olurlar. Böylelikle diğer başvuranlardan ayrı bir yere ve daha yüksek bir şansa sahip olurlar.

Eğitimlere Ne Zaman Başlayabilirim?

Eğitimlere istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Başvuru Formu´nu doldurmak ve eğitim ücretini bize ulaştırmak. Sistem işleyişi hakkında detaylı bilgi için Online Eğitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aynı Anda Kaç Eğitim Alabilirim?

Müşteri Hizmet Sözleşmesi´nde de belirtildiği üzere; aynı anda azami 8 adet sertifika eğitimi satın alınabilir. 8 adetten fazla satın alınan eğitimlerin ücretleri geri iade edilir ve fazla alınan eğitimler aktif edilmeyerek başvurular iptal edilir.

Eğitimleri Almam İçin Belirli Bir Süre Kısıtı Var Mı?

Müşteri Hizmet Sözleşmesi´nde de belirtildiği üzere; satın almış olduğunuz eğitim programının açık kalma ve kaydınızın aktif olma süresi 30 gündür.

Bu süre, eğitim programını takip edebilmeniz ve sertifikanızı talep edebilmeniz için yeterli bir süre olup, sürenin sonunda eğitim sayfanız otomatik olarak kullanıma kapatılmaktadır.

Ancak, herhangi bir özür bildiren kursiyerlerimize 7 gün ek süre verilir. Bu konu hakkındaki detaylı bilgiyi kişisel eğitim sayfanızda bulabilirsiniz.

Sertifikaların Geçerliliği Nedir?

Akademimizden satın alınan eğitimler sonrasında verilen belgeler (sertifika veya katılım belgesi), kurumumuzun kendi belgesidir, katılım belgesi niteliğindedir ve yalnızca ilgili eğitime katılarak tamamlandığını belgelemek amacıyla verilmektedir.

Verilen belgelerde benzersiz bir seri numarası ve belgenin teslim tarihi bulunmakta olup, ilgili seri numarası ile belgenin geçerliliği web sitemizden herkese açık olarak sorgulanabilmektedir.

Akademimizden alınan bu belgeler, Diploma, İşyeri Açma Belgesi, Resmi Sınavlar Öncesi Yeterlilik Belgesi, Çıraklık-Kalfalık-Ustalık Belgesi, Usta Öğreticilik Belgesi veya benzeri resmi belgelerin yerine geçmez ve bu amaçlarla kullanılamaz.

Aynı zamanda katılımcılarımız, eğitim sonrasında alacağı belgeyle herhangi bir resmi ünvana da kavuşamaz ve sadece bu belgeleri ibraz ederek herhangi bir kurum veya kuruluşta eğitim veremez.

Bu türde belgelere sahip olmak için resmi kurumlar tarafından verilen eğitimlere katılmanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

Eğitimi Ücretini Nasıl Yatıracağım?

Eğitim başvuru formunu doldurduğunuzda, otomatik olarak eğitim ücretini ve ödeme bilgilerini gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Bu sayfada ödeme seçeneklerimiz ve banka hesap bilgilerimiz yer almaktadır.

Kendinize uygun olan bir ödeme seçeneğini belirleyip, ücretini belirtildiği şekilde yatırabilirsiniz.

Herhangi bir sorunda İletişim sayfamızdaki bilgiler aracılığıyla lütfen bize durumu bildiriniz.

Önemli Not: Online eğitim materyalleri tarafınıza teslim edildiği ve geri alınması gibi bir durum söz konusu olmadığı için eğitim ücretlerinde iade yapılmamaktadır.  Lütfen bu hususu dikkate alarak başvuruda bulununuz.

Sertifikamı Nasıl Alacağım?

Sertifikanız eğitiminizi tamamlamanızın sonrasında hazırlanarak; tercih edeceğiniz iki yönteme göre gönderilecektir.

1. E-posta İle Gönderim: Eğer ek ücret ödeyerek sertifikanızın basılı halini kargo ile almak istemiyorsanız, bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Eğitim sertifikanızın yüksek çözünürlükte ve gerçek boyutlarda bir kopyasının (resim formatında) e-posta adresinize gönderimi yapılacaktır. E-posta kutunuza gelecek olan sertifika örneğini herhangi bir yazıcıdan renkli veya siyah-beyaz çıktı alarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu seçenek ücretsizdir ve 2 iş günü içerisinde sertifikanız tarafınıza gönderilmektedir.

.

2. Kargo İle Gönderim: Eğitim sertifikalarının basılı hali her ay belirlenen tarihler arasında kargo yoluyla, aynı zamanda dijital kopyası da e-posta yoluyla gönderilmektedir.

Kargo gönderim tarihi haricinde kargo yoluyla sertifika gönderimi yapılmamaktadır.

Gönderilecek olan kargonun ücreti sertifika talebi sırasında sizden tahsil edilmekte ve anlaşmalı kargo firmamız olan Yurtiçi Kargo´ya gönderim sırasında tarafımızca ödenmektedir.

Kargo gönderim yöntemi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve kargo takibi yapmak için Kargo Bilgi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışından Sertifika Alabilir Miyim?

Dünyanın hangi bölgesinde olursanız olun, bilgisayar ve internet bağlantısı olan her yerden zamandan ve mekandan bağımsız olarak eğitimlerimize katılabilir, sertifika talebinde bulunabilirsiniz.

Ancak, yurt dışından talep edilen sertifikalar yalnızca e-posta ile gönderilebilmektedir.

Alternatif bir yöntem olarak, yurt içinde bir kargo adresi de belirtebilirsiniz.

Örnek Sertifikanızı Görebilir Miyim?

Eğitim sertifikalarımız isteğinize ve tercihinize göre Türkçe veya İngilizce olarak hazırlanmaktadır. Türkçe örnek sertifikamızı görüntülemek için Buraya, İngilizce örnek sertifikamızı görüntülemek için Buraya tıklayabilirsiniz.

Kargo veya E-posta yoluyla gönderilen sertifikaların renginde, yazısında veya tasarımlarında baskıdan veya tasarımdan kaynaklı hatalar veya çeşitli farklılıklar olabilmektedir.

Ad soyad/eğitim adı/sertifika tarihi/sertifika numarası hataları durumunda ücretsiz olarak aynı yöntemle tekrar sertifika gönderimi yapılmaktadır, bunun dışındaki hata veya kusurlarda yeniden sertifika talebi yalnızca ek sertifika ücreti ödenmesi durumunda kabul edilememektedir.

Kişisel Eğitim Sayfasına Nasıl Erişebilirim?

Eğitim başvurunuzu yaptıktan ve ödemeniz elimize ulaştıktan sonra, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz sizinle e-posta yoluyla temasa geçecek ve adınıza özel olarak hazırlanmış olan kişisel sayfanıza erişim bilgilerini size e-posta ve/veya sms yoluyla gönderecektir.

Bu erişim bilgilerinizi kullanarak sayfalarımızın sağ üst köşesinde bulunan “Öğrenci Girişi” bağlantısına tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Hem Türkçe Hem İngilizce Sertifika Alabilir Miyim?

Eğitimleriniz sonrasında iki dilde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.

Türkçe dilinde talep edeceğiniz sertifikaların ücreti, eğitim ücretine dahil olup ek bir ücret talep edilmemektedir.

Ancak İngilizce dilinde talep edilecek olan sertifikalar, Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu´nun Naature Akademi´ye vermiş olduğu yetki ile ilgili kurumun logosu kullanılarak imzalanmaktadır ve sertifika ücreti eğitim ücretinden bağımsız olarak ek bir ücrete tabidir; bu ek ücret sertifika talep sayfanızda size bildirilmekte ve sertifika tercihi tamamen size bırakılmaktadır.

Lütfen unutmayınız; “Uluslararası Geçerlilik” tabiri yalnızca İngilizce dilinde talep edilecek olan sertifikalar için geçerlidir ve Türkçe dilinde talep edilecek sertifikalar bu tabirden ayrı olarak değerlendirilmektedir.

İngilizce sertifika talep etmeniz halinde, Türkçe sertifikanız da ücretsiz olarak tarafınıza gönderilecektir.

Eğitimi Sonunda Sınav Var Mı?

Verilen eğitimlerin sonunda herhangi bir sınav uygulaması bulunmamaktadır.

Sertifikanızı alabilmek için eğitime katılmış ve tamamlamış olmanız yeterlidir.

Eğitim Sayfama Giremiyorum, Sorun Nedir?

Sertifika Talep Formu´nu doldurup sertifika talebinde bulunduysanız, talebiniz onaylandıktan sonra eğitim sayfanız sistemimiz tarafından otomatik olarak kapatılmakta ve sertifikanızın hazırlanıp gönderilme safhasına geçilmektedir.

Bu süre içerisinde ve bundan sonraki süreçte eğitim sayfanıza güvenlik nedeniyle giriş yapamazsınız.

Eğer sertifika talebinde bulunmadığınız halde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız, İletişim sayfamızdaki bilgiler aracılığıyla lütfen bize durumu bildiriniz. Sorununuz en kısa sürede çözüme ulaştırılacaktır.

Sertifika Sorgulama da Neden Geçersiz Uyarısı Alıyorum?

Sertifikaların hak edilmesi, talebi ve teslim edilmesi ile ilgili, 7K Akademi ve akredite eden kuruma ait disiplin yönetmelikleri uygulanmakta ve sertifikaların hak edilmesi kararında, derslerin tümünün tamamlanması kadar ilgili öğretim üyesi, danışman öğretmen ve/veya akreditasyon kurumu yetkililerinin olurları da puanlamaya esas teşkil etmektedir.

Buna istinaden; 7K Online Sertifika ve ilgili kurum, kuruluş, öğretim üyesi ya da öğretici danışman ve tüm Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmeliklerine göre uygunsuz hareketi bulunan, öğretim üyeleri dahil ilgili tüm kurum ve kuruluşları incitici davranışlarda bulunan, haklı ya da haksız yere çözüm aramak ya da talep etmek yerine bu kişi ve kurumları incitmek yöntemiyle şahsen veya herhangi bir iletişim yoluyla şantaj, hakaret, itham ve/veya iftirada bulunan, haksız yere sertifika aldığı belirlenen, ilgili kurum ve kişilerin disiplin ve hiyerarşisine dikkat etmeyen ve hatta bunu asılsız olarak gerek e-posta gerekse internet ortamında yazan, yalan haber yayımlayan, eğitimlere esas teşkil eden derslerin tamamını takip etmemek gibi haksız sertifika alma yöntemlerine başvurduğu ispatlanan ya da bu konuda herhangi bir şüpheye konu üyeler kesinlikle sertifikalarını alamaz ve alınmış bir sertifikaları varsa bunlar herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın iptal edilir.

Ayrıca, 7K Akademi´den alacağınız sertifikalar, Müşteri Hizmet Sözleşmesi´nde de belirtildiği üzere “katılım belgesi” niteliğindedir ve yalnızca ilgili eğitime katılarak tamamlandığını belgelemek amacıyla, belge üzerinde bulunan tarih itibariyle 1 (bir) yıl süreyle geçerli olmak üzere üyeye verilmektedir ve bu süre sonrasında üyenin yazılı talebi ile sertifika süresi her yıl için belirlenecek olan ücret karşılığında (satın alınan eğitimin yarısından fazla olmayacak şekilde) yenilenebilmektedir. Yenilenmeyen sertifikalar, herhangi bir bildirim yapılmaksızın otomatik olarak iptal edilmektedir/beklemeye alınmaktadır.”

Sertifikalar M.E.B. Onaylı Mıdır?

Sertifikalarımız M.E.B. onaylı değildir.

M.E.B. sadece devam zorunluluğu olan ve sınava tabi olan anlaşmalı kurumlara bu yetkiyi vermiştir.

Almış olduğunuz sertifikalar KATILIM BELGESİ niteliğindedir.

İngilizce talep edilen sertifikalar Avrupa Yüksek Öğrenim Akreditasyon Kurumu tarafından onaylıdır.

Türkçe ve İngilizce Sertifikalarınızı CV ve Özgeçmişleriniz de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Telefon Numaralarından Sizde Ulaşamıyorum?

Telefon santralimizdeki aşırı yoğunluk nedeniyle bazı zamanlarda telefon numaralarımız aracılığıyla tarafımıza ulaşamama durumu söz konusu olabilmektedir.

Böyle durumlarda İletişim sayfamızda bulunan alternatif telefon numaralarımız aracılığıyla, iletişim formu aracılığıyla  isteklerinizi Müşteri Hizmetleri Yetkilimize bildirebilirsiniz.

Demo Eğitim Sayfanız Var Mı? Görebilir Miyim?

Örnek eğitim sayfamıza, Buraya tıklayarak açılacak olan sayfadan ulaşabilirsiniz.

Sayfa içeriğinin boş olması (doküman, sunum, video dosyası, ses dosyası vb. eğitim materyallerinin olmaması) güvenlik nedeniyle alınmış bir önlem olup, bu konudaki hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

Eğitim İçerikleri Nelerdir?

Eğitim içerikleri derslere göre değişmektedir.

Alanında uzman eğitmen ve kurumların hazırladığı Videolar olduğu gibi, döküman halinde verilen eğitimler de bulunmaktadır.

Üzerinize düşen verilen içerikleri dikkatle okumak ve anlamaktır.